Küp Taş

Granit küp taş mimari yapıların her aşamasında, alt ve üst yapıda, zemin ve cephe kaplamalarında, şehir içi yollarda, kaldırımlarda, tretuarlarda ve bahçe düzenlemelerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Granit küp taş, hem tarihi hem de modern dokuya uyumuyla kentlerin estetik algısına katkı sağlar. Bazalt küp taş gibi muhtelif renklerdeki diğer doğal taşlarla birlikte uygulandığında hayal gücünüzün elverdiği her desende zemin uygulamasına imkan sağlar. Üstelik derzleri bozulmadan, çökme ve kabarma olmadan uzun yıllar doğal güzelliğini korur.

Bergama kozak bölgesinden çıkarılan , bergama granit olarak adlandırılan granit bloklarından uzun yıllardan buyana ülkemizin ve dünyanın çeşitli ülkerinde alt yapı taşı olarak kullanılmaktadır.

Granit bloklar kompresör marifeti ile ilk olarak kademe taşı olarak adlandırılan ebatlara getirildikten sonra hidrolik basınçlı pres makinalarında istenen ölçü ve abatlarda küp şekline getirilerek üretim yapılır. 

Genel ölçüler:

  • 4x6cm
  • 6x8cm
  • 8x10cm
  • 11x13cm

 

Uygulaması stabilize veya beton zemin üzerine taş tozu , kum v.s. ile sıkıştırılarak döşenir. uygulama bittikten sonra yüzeye tamamen kum serpilerek taşların arası dolması sağlanarak taşların dağılması önlenir.


UYUMLU

Granit küp taş, tarihsel ve kentsel dokuya uygun doğal zemin kaplama malzemesi gerektiren yerlerde en uygun çözümdür. Kentin her tarafında, tarihi veya modern farklı kent dokularına uyumlu  zemin kaplaması uygulaması için sadece granit küptaş yeterlidir. Tek bir yöntem, tek bir ekip ve ekipman kullanılması ayrıca ekonomi ve kolaylık sağlar.


RENK VE DESEN

Granit küp taş; bazalt, andezit gibi diğer doğal taşlarla birlikte renk ve desen çalışmaları için uyumlu olarak kullanılabilmesi ile kentsel doku ve estetiğin korunmasını sağlar. Granit, arnavut kaldırımı deseni dışında, kilit taş, balık sırtı ve dekoratif göbek gibi birçok farklı desende uygulanabilir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmadı.

Yorum Yaz


En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.

Kişisel Veriler Bilgilendirme Metni'ni kabul ediyorum.
SMS, e-posta ve telefon yoluyla elektronik ileti gönderilmesine onay veriyorum.